چگونه در فروش کالای تند مصرف ارتباط بهتری با مشتری داشته باشیم

 • مهر ۱۲, ۱۳۹۹

ارتباط با مشتری در حیطه کالای تند مصرف

در این مقاله قبل از ذکر هرچیزی لازم به ذکر است که یک نگاه کوچک به معنی کالاهای تند مصرف یا کالای fmcg داشته باشیم شاید خیلی از ما فکر کنیم منظور از کالای تند مصرف مواد غذایی و خوراکی می باشد اما ، هرکالایی که در بازه زمانی معین شده فروش رود کالای تند مصرف می باشد و دسته و گروه خاصی ندارد.

مواردی که برای موفقیت یک برنامه مدیریت ارتباط با مشتری در حیطه کالای تندمصرف ضرورت دارند، به قرار زیر است:

 1. ارتباط با مشتریان را به‌وسیله آخرین تکنولوژی‌های روز ارتقا دهید.
 2. ارتباطات خود با مشتریان را به وسیله تلفن‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی شخصی‌تر کنید.
 3. تجربه مشتریان خود را در برخورد با کسب ‌و کارتان دریابید. اینکه چگونه خرید می‌کنند و چگونه مشکلاتشان را به گوش شما می‌رسانند. به این طریق بهتر متوجه می‌شوید که آیا خرید کردن یا دریافت خدمات از شما برای مشتریان سخت است یا آسان.
 4. در یک برنامه مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت باکیفیت داده‌های مشتریان به اندازه خود جمع‌آوری داده‌ها اهمیت دارد.
 5. برنامه مدیریت ارتباط با مشتری باید پاسخگوی تفاوت‌های فرهنگی مناطق تحت پوشش باشد و این مستلزم برگزیدن یک رویکرد مشتری محور در کسب و کارتان است.
 6. با مصرف‌کنندگان سودآور خود ارتباط یک به یک برقرار کنید.
 7. اگر ارتباطی را آغاز می‌کنید، آن را ادامه دهید و به‌طور مداوم با مشتریان هدف خود در تماس باشید.
 8. از سیستم پاداش‌دهی به مشتریان استفاده کنید. در حوزه کالاهای تندمصرف، مدل «پاداش بیشتر به ازای خرید بیشتر» با موفقیت همراه است.
 9. با انواع ابزارهای ارتباطی خود اعم از وب‌سایت، خبرنامه الکترونیکی، نظرسنجی‌های آنلاین و غیر آنلاین و غیره به دنبال گرفتن بازخورد از مشتریان باشید.
 10. تمرکز زیادی روی پاسخ‌دهی و حل شکایات و مشکلات مشتریان داشته باشید و کارکنان خود را برای سرعت بخشی و کارآمدی حل مشکلات تربیت کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای این امر، استفاده از اینترنت است.

 

شما بایدوارد شده برای ارسال نظر

تماس با پشتیبانی
سلام
چه کمکی میتونم بکنم ؟